Naše firma prodává vysoce kvalitní švýcarské hodinky Raymond Weil, Tissot, Certina, Edox a jiné.
Devět tipů jak kupovat švýcarské hodinky Ve světě hodinek je slovo „švýcarské“ synonymem kvality.
Takže pokud hledáte nejlepší hodinky, prvním správným krokem je, že jste si vybrali hodinky vyrobené ve Švýcarsku. Tady bychom Vám rádi dali několik tipů, které by Vám mohly pomoci než zúžíte svůj výběr.
1. Rozmyslete si, proč hodinky chcete. Každé hodinky splňují určitý účel...od těch nejpraktičtějších až po ty nejlepší umělecké kousky. Je jedno za jakým účelem si hodinky kupujete, švýcarské hodinky splní Vaše očekávání. Pokud chcete módní doplněk...švýcarské hodinky se vyrábějí v široké nabídce cenově dostupných modelů, které se hodí ke každému stylu. Pokud chcete každodenní ukazatel času...existuje mnoho švýcarských hodinek ve středné cenové kategorii, které jsou spolehlivým každodenním společníkem. Pokud vyžadujete precizní přístroj s měřením setin vteřiny...jsou tady švýcarské chronografy a modely se složitými a komplexními mechanismy. Pokud chcete model, který bude přitahovat pozornost a bude symbolem Vašeho postavení …máme zde světoznámé švýcarské značky, které přitahují pozornost a udělají velký dojem na Vaše přátele a kolegy. Pokud chcete hodinky, které jsou odměnou za splnění nebo dosažení něčeho důležitého …je mnoho výrobců švýcarských hodinek, kteří vyrábějí hodinky pro tyto zvláštní příležitosti. Pokud chcete vybrat dárek pro svou životní lásku nebo někoho opravdu zvláštního …je mnoho švýcarských hodinek s drahokamy a drahými kovy, které vyjádří Vaši oddanost nadčasově. Pokud chcete cenný kousek jako rodinnou tradici, která bude předávána z generace na generaci …je mnoho precizně provedených švýcarských hodinek, které přežijí mnoho generací.
2. Určete si cenový limit. Ve většině případů je cena hodinek jedním z hlavních kritérií, ale neexistuje definice, která by Vám poradila kolik máte za hodinky zaplatit. Nicméně, měli byste vzít do úvahy hodnotu a kvalitu, protože může být mnohem výhodnější koupit dobré hodinky, které vydrží dlouhá léta, než kupovat několik levných hodinek a pak je vyměnit znovu a znovu za nové. Ale není nic špatné na tom, když budete vlastnit hezkou sbírku módních hodinek s menší životností, pokud Vám jde právě o to.
3. Pamatujte si staré rčení – dostanete takovou kvalitu, kolik za ni zaplatíte. Švýcarské hodinky se velice liší v ceně - od těch nejdostupnějších až po mimořádně luxusní. Takže co dělá některé hodinky mnohem dražšími? Obecně řečeno - mechanické hodinky jsou kvůli svým strojkům mnohem dražší než quartzové hodinky, ale je tady mnohem více faktorů, které ovlivňují cenu hodinek. Co se týče strojku, i u méně nákladných modelů jsou strojky pečlivě provedeny a mají všechny vysoce funkční prvky za použití posledních technologií. U dražších modelů jsou všechny jejich části velice pečlivě provedeny. Všechny ocelové části jsou leštěné; můstky jsou zdobené a seříznuté; všechny jejich části jsou vysoce kvalitní a procházejí přísným testováním; zkrátka, výrobní standardy jsou mimořádně vysoké. Materiály, ze kterých se vyrábějí pouzdra jsou různé. Patří jsem plasty, kaučuk, nerez, obecné kovy (obvykle mosaz), pozlacené kovy, zlato a drahé kovy. Pro zjištění složení kovů v pouzdru Vašich hodinek kontrolujte buď zadní část hodinek, nebo průvodní dokumenty. Plastové a kaučukové hodinky jsou obecně lacinější a tvoří převážně módní a sportovní hodinky. Nerezová ocel a masivní kovy se běžně používají u sportovních modelů. Cena pozlacených hodinek se liší v závislosti na tloušťce pozlacení, které se měří v mikronech. Pozlacení může mít tloušťku 2 až 30 mikronů a více. Mezi drahé kovy používané u hodinek patří 14K nebo 18K zlato, stříbro a u některých mimořádně luxusních modelů je to také platina. Druhy hodinových sklíček jsou také různé, ale je tady mnohem míň možností. Obecně sklíčka, které tvoří kryt ciferníku hodinek, jsou buď z plastu, minerálních skel nebo syntetického safíru. Plasty se používají u méně nákladných a hodně distribuovaných modelů, zatímco minerální sklo je odolnější. Safírové sklíčka jsou dražší než minerální sklo, ale jsou nejenom odolné, ale také se nedají poškrábat. Náramky mohou také mít vliv na cenu hodinek. Mohou to být řemínky z plastu, gumy, kůže a exotických kůží, cena kterých se může pohybovat od 10 až do stovek dolarů. Podobně také cena kovových náramků začíná u levných obecných kovů a stoupá u provedení s drahými kovy až k nejdražším modelům z karbidu wolframu nebo titánu.
4. Nechejte se vést svým životním stylem a prostředím. Výběr hodinek, co se týče stylu, dizajnu a značky, závisí jen na individuálním vkusu budoucího majitele. Ale několik faktorů byste přece jen měli vzít do úvahy, když si vybíráte některý z možných tisíců modelů švýcarských hodinek. Pro začátek si položte několik jednoduchých otázek: Jaký máte životní styl? V jakém prostředí budete hodinky nosit? Při jakých aktivitách je budete nosit? Pokud máte neformální životní styl, rádi se venku pohybujete a sportujete, uvažujte o koupi sportovních hodinek. Poohlédněte se obzvlášť za voděodolným modelem s náramkem z nerezové oceli, takže hodinky vydrží náročné aktivity a různé povětrnostní podmínky. Pokud jste sportovním nadšencem, pouvažujte o hodinkách s chronografem, které mají také stopky. Pokud se pohybujete ve světe velkých společností a chcete, aby Vaše hodinky ukazovaly Vaši profesionalitu, pouvažujte o klasických hodinkách s nadčasovým dizajnem. Tradičním typem jsou malé kulaté nebo čtvercové hodinky s koženým náramkem. Pokud chcete vypadat poněkud moderněji, vyberte si větší kulatý ciferník s dvoutónovým kovovým náramkem, tedy kombinací oceli a zlata. Pokud hledáte doplněk ke zvláštním příležitostem, který budete nosit při formálních příležitostech, měly byste pouvažovat o elegantním kousku. Nejlepší volbou by bylo zlato nebo platina. A ještě luxusnější jsou hodinky s diamanty nebo jinými drahokamy, které nejsou jenom hodinkami, ale opravdovým šperkem. Především, pokud si vybíráte švýcarské hodinky, vyberte si takové, které odrazí Vaši výjimečnost a osobnost. Hodinky si musíte prostě zamilovat.
5. Zvažte jakou údržbu budou hodinky vyžadovat. Druh údržby, kterou budou hodinky vyžadovat, a která určuje jejich životnost, by měl také ovlivnit Váš výběr. Mechanické (manuální a automatické) hodinky by se měly čistit a prohlížet každé tři roky nebo podle doporučení výrobce, aby se zajistil jejich bezchybný chod a aby se uchovala hodnota hodinek. U hodinek quartz (s baterií) by se hodinky měly prohlížet při každé výměně baterie. Baterie obvykle vydrží dva až pět let - podle typu hodinek. Určité typy hodinek mají indikátor nabití. Pokud druhá ručička začne skákat každých pět sekond, je čas baterii vyměnit. Některé hodinky mají lítiové baterie, které by měly vydržet deset let. Jelikož většina lidí vlastní hodinky quartz, je velice důležité zdůraznit, že baterie by se měly měnit jenom v autorizovaném servisním centru. Pokud z nějakého důvodu není možné vyměnit baterii v takovém centru, měl by ji vyměnit alespoň profesionální hodinář. Důvodem je, že při výměně baterie se musí také odstranit a znovu nasadit těsnící kroužek na zadní straně hodinek, pak se musí zadní část znovu utěsnit a provést test voděodolnosti. Mějte na paměti, že většina přístrojů testujících voděodolnost poskytne tištěné prohlášení o provedení tohoto testu. Všechny zmíněné kroky jsou velice důležité, aby Vaše hodinky i nadále zůstaly voděodolnými. Pokud voda pronikne do pouzdra, způsobí rez a poškodí hodinky, oprava by mohla být velice drahá. Hodně obchodů Vám dnes nabízí výměnu baterie na počkání, čímž Vám umožní okamžitě odejít s novou baterií a znovu funkčními hodinkami. Naneštěstí můžete být později velice zklamáni, když na ciferníku uvidíte kapičky vody nebo ještě hůř, pokud neuvidíte žádné stopy vniknutí vody, ale Vaše hodinky se jednou provždy zastaví. Pak už může být příliš pozdě a hodinky budou potřebovat generální opravu.
6. Zvažte životnost hodinek. Dalším důležitým kritériem při koupi hodinek je jejich životnost. Životnost mechanických hodinek může být téměř nekonečná, pokud se jedná o skutečně zručného výrobce. Jejich součásti se dají opravovat, nahrazovat nebo dokonce přidělat na míru. Jelikož hodinky quartz obsahují elektronické části, tyto nemohou být často opravovány, ale musí se přímo nahradit. Životnost těchto hodinek je limitována dostupností jednotlivých součástek.
7. Než se začnete s hodinkami potápět, zkontrolujte, zda jsou voděodolné. Voděodolnost se měří v barech (to je jednotka tlaku, 1 bar je ekvivalentní 1 atmosféře) a hodinky se tímto tlakem testují po určitou dobu. Výjimečný tlak, jako například při potápění, může zvyšovat tyto limity, takže pokud jste vášnivý potápěč, budete potřebovat hodinky, které snesou tyto podmínky. Výrobci často měří voděodolnost do jisté hloubky měřené ve stopách, metrech nebo atmosférách (atm). Normálně podmínky hloubky ukazují, že hodinky zůstanou voděodolné a budou normálně v těchto hloubkách fungovat. Obecně platí: Voděodolnost hodinek Jaké jsou různé úrovně voděodolnosti hodinek? 1) voděodolné (vlhkotěsné), nebo 30 M :: Vydrží kontakt s vodou během mytí rukou, v dešti. Neměly by se ponořovat. 2) voděodolné - 50 M - vhodné pro povrchové plavání, nedoporučuje se skákání do vody. 3) voděodolné - 100 M :: - vhodné pro šnorchlování,pro skok do vody i pro malé potápění (cca 10 metrů pod hladinu) 4) voděodolné - 200 M :: - vhodné pro rekreační potápění (do 50 metrů) 5) voděodolné – 1.000 M ::- vyrobené pro hloubkové potápění, jsou napuštěny ,,olejem,, , nebo mají těsnící kroužky, které snesou helium používané v dekompresních komorách. Pravděpodobně mají přetlakové ventily, které uvolňují helium, které prosakuje do hodinek při povrchových úpravách, takže brání explozi hodinek.
8. Rozhodněte se, zda potřebujete jenom ukazatel času, nebo extra upozorňování a zvonění. Měřící funkce hodinek (kromě měření hodin, minut a sekund) se označuje jako komplikace. Nejznámější hodinky této kategorie jsou ty s kalendářem, tedy ty, které ukazují jenom datum. Dále známe chronografy s centrální sekundovou ručičkou, která se může spustit, zastavit nebo vrátit zpět na nulu při použití dvou tlačítek na straně hodinek. Další dodatečné funkce jsou druhá časová zóna, budík, fáze měsíce, apod. Chronograf jsou hodinky, které nejenom ukazují čas v hodinách, minutách a sekundách, ale měří různé časové intervaly. V podstatě se jedná o hodinky se stopkami. Chronometer jsou velice přesné hodinky, kterých strojek po velice přísném testování obdrží oficiální certifikát od autorizované kanceláře. Je to precizní nástroj s doprovodným osvědčením.
9. Nakupujte chytře. Nakonec, když kupujte švýcarské hodinky, kontrolujte záruční list od výrobce, originální balení, krabičku a informační materiály, abyste zkontrolovaly pravost hodinek